SKIRO

Skiro, igrača ali prevozno sredstvo, ni nekaj novega, ampak sega začetek skirojev že dolgo nazaj. Včasih so bili skiroji leseni in primerni le za otroke. Otroci so imeli te lesene skiroje bolj za igro in vožnjo po dvoriščih in igriščih. Po tistem ni bilo skirojev nikjer več videti, ne v trgovini ne otroka na skiroju. Zdaj pa je spet prišel čas skirojev. Današnji skiroji so čisto drugačni od tistih iz preteklosti. Danes je na voljo zelo veliko skirojev, tako da se je včasih kar težko odločiti, kateri skiro si izbrati. Skiroji se se v prvi vrsti razlikujejo glede na uporabnika, in sicer ali je uporabnik skiroja otrok ali odrasel. Ja, včasih so bili skiroji namenjeni le otrokom, danes pa so na voljo tudi odraslim. Skiroji se razlikujejo po velikosti koles. Skiro ima lahko kolesa majhna cca 10 cm premera ali pa velika cca 20 cm premera. Skiroji se razlikujejo tudi glede na kvaliteto oz. nosilnost, saj so nekateri skiroji bolj nosilni kot drugi. Med skiroji je velika izbira tudi glede dizajna. V današnjem času je zelo veliko različnih modelov skirojev, tako da gotovo najdete primernega zase.

Rezultat iskanja slik za skiro wikipedija